Nawigacja

Zwycięzcy w konkursie Innowacje Handlu 2015

  Kategoria: DRUKARKI, SKANERY, KOLEKTORY, POS
POS NOVITUS NOIR
NOVITUS – Centrum Technologii Sprzedaży, COMP SA

POS Novitus Noir to połączenie wysokiej klasy komputera PC z ekranem dotykowym oraz systemem MS Windows POSready 7. Zastosowany 15-calowy ekran formatu 4:3 zapewnia doskonałą kompatybilność z aplikacjami sprzedażowymi. Jest to ekran bezramkowy „bezel-free” w technologii pojemnościowej lub rezystancyjnej, spełniający normę IP64.  Solidną konstrukcję zapewnia obudowa wykonana z wytrzymałego aluminium. Właściwości aluminium zostały wykorzystane jako zwiększenie powierzchni odprowadzania ciepła z bezwentylatorowego wnętrza. Dwuprzegubowa podstawy zapewnia duże możliwości wychylania ekranu i dostosowanie ustawień do bardzo małych powierzchni w miejscu sprzedaży. Wydajność jest zapewniona przez 4-rdzeniowy procesor Intel Celeron J1900 Quad Core 2.0GHz, RAM DDR3 2GB oraz dysk 320GB (opcjonalnie w technologii SSD).

     
  Kategoria: DRUKARKI, SKANERY, KOLEKTORY, POS
PLOTER OCÉ ARIZONA 6100
Canon Polska

Plotery Canon serii Océ Arizona 6100 to najnowsza generacja super wydajnych produkcyjnych ploterów płaskich UV. Zaprojektowane z myślą o dostawcach usług druku, zajmujących się produkcją grafiki wystawowej i oznakowań, którzy na sztywnych mediach drukują ponad 30 tys. mkw. rocznie. Seria Arizona 6100 została zoptymalizowana pod kątem wydajnej i szybkiej produkcji na sztywnych mediach. Maszyna drukuje m.in. na materiałach o nieregularnych kształtach, nośnikach ciężkich, gładkich lub wstępnie pociętych sztywnych podłożach. Może zostać także wykorzystana do produkcji materiałów wielowarstwowych, druku dwustronnego, dużych wzorów drukowanych na wielu nośnikach. Urządzenie wykorzystuje nagradzaną technologię Océ VariaDot, która zapewnia niemal fotograficzną jakość wydruków nawet w najszybszych trybach produkcyjnych. Zastosowane w ploterach UV serii Océ Arizona 6100 innowacje pozwalają otrzymywać wysokiej jakości prace w jak najkrótszym czasie.
     
  Kategoria: DRUKARKI, SKANERY, KOLEKTORY, POS
PLOTER OCÉ COLORWAVE 700
Canon Polska

Kolorowy ploter Océ ColorWave 700 pozwala realizować pomysły i tworzyć kreacje, które przyciągają uwagę odbiorcy i odznaczają się wysoką jakością wykonania. Urządzenie nadaje się do druku materiałów sklepowych (POS) oraz zastosowań wewnętrznych w firmach z branży handlowej. Sprawdza się w druku szerokiej gamy materiałów graficznych, do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, np. plakatów, ilustracji, banerów reklamowych. Możliwość druku na tańszych, niepowlekanych i przyjaznych dla środowiska nośnikach pozwala znacząco ograniczyć koszty produkcji jednorazowych materiałów informacyjno-promocyjnych w punkach sprzedaży (POS). Plakaty promocyjne odznaczają się wysoką jakością, a dzięki technologii Océ CrystalPoint są gotowe do ekspozycji wewnątrz punktów sprzedaży natychmiast. Na potrzeby krótkoterminowych akcji promocyjnych możliwy jest druk podświetlanych materiałów na folii kontrastowej.
     
  Kategoria: KASY FISKALNE I WAGI
SYSTEMOWA WAGA ETYKIETUJĄCA CAS CL5500 D
CAS Polska Sp. z o.o.

Waga CL5500 D dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych oraz programistycznych jest urządzeniem o bardzo atrakcyjnych cechach użytkowych, zapewniających wysoki standard pracy oraz niezawodność działania. Wyróżniającą cechą jest umieszczenie w górnej części obudowy całej elektroniki wraz z drukarką termiczną. Zastosowanie kasety na rolki z etykietami zapewnia łatwą wymianę zużytej rolki etykiet na nową. Innowacyjne zastosowanie komunikacji bezprzewodowej pozwala na obniżenie kosztów instalacji, ułatwia przenoszenie i zainstalowanie wagi w dowolnym miejscu w obrębie placówki handlowej. Oprogramowanie wagi na bieżąco jest dostosowywane do zmieniających się przepisów, odnośnie etykietowania towarów. Oprogramowanie pozwala na drukowanie etykiet z wyróżnieniem alergenów i substancji konserwujących (konserwantów), spełniających aktualnie obowiązujące przepisy UE oraz przepisy jakie będą obowiązywały od 2016 roku. Każda waga CL5500 D dostarczana jest wraz z pakietem bezpłatnego oprogramowania, zawierającym sterowniki i program CL Works (w języku polskim). Edytor programu CL Works pozwala na projektowanie wyglądu drukowanych etykiet i umożliwia umieszczenie na etykiecie znaków graficznych (logo itp.).

     
  Kategoria: SYSTEMY MARKETINGOWE, POS I DIGITAL SIGNAGE
I-MAG ELEKTRONICZNY SYSTEM ETYKIETOWANIA REGAŁÓW SKLEPOWYCH
Syriusz Sp. z o.o.

System i-mag wspiera personel w procesie etykietowania listew sklepowych oraz zarządzania organizacją towarów w sklepie. System opiera się na autorskiej koncepcji magneto druku – rozwiązania innowacyjnego na skalę światową. Technologia pozwala na stosowanie wyświetlaczy na całą długość regałów sklepowych i swobodne dysponowanie powierzchnią wyświetlacza, przy bardzo konkurencyjnej cenie. Funkcjonalności związane z elektronicznym opisywaniem regałów sklepowych uzupełnia oprogramowanie zarządzające procesem etykietowania oraz pozwala na automatyczne odwzorowanie mapy sklepu i położenia towarów z dokładnością do miejsca na półce. I-mag to innowacyjny system etykietowania regałów sklepowych oraz zarządzania powierzchnią sklepu, nowa technologia dostępna na każdą kieszeń, nieograniczona różnorodność wzorów etykiet, łatwa instalacja, integracja i utrzymanie.
     
  Kategoria: SYSTEMY MARKETINGOWE, POS I DIGITAL SIGNAGE
UPSELLO - WIĘKSZY KOSZYK ZAKUPÓW
SQM Digital Signage sp. z o.o. & MK Professional Consulting Polska

Upsello to multimedialny asystent sprzedaży, który wyświetlane treści dostosowuje do preferencji konsumenta. Wykorzystuje reguły cross-sellingowe, system rekomendacji oraz integrację z systemami POS i bazami danych produktów. Przenosi nawyki klienta mobilnego i narzędzia znane z e-commerce do przestrzeni punktu handlowego. Zarządzanie wyświetlanymi treściami i interakcją odbywa się przez przeglądarkę www – w ten sposób można zdalnie decydować o kombinacji funkcji, dniach i godzinach emisji, czy skierować właściwe treści do odbiorców. Urządzenia, które wykorzystuje Upsello, są przystosowane do intuicyjnej pracy ciągłej.
     
  Kategoria: URZĄDZENIA GASTRONOMICZNE
TOUCH&EAT
Lorien Group Sp. z o.o. Sp.k.

Rewolucyjne urządzenie do przygotowania posiłków ciepłych, takich jak frytki, panierowane kurczaki, hot-dogi, hamburgery, gofry itp. bez użycia oleju oraz inwestycji w systemy wentylacji i inne urządzenia gastronomiczne. Touch&EAT przygotowuje produkty bez emisji zapachu. Beztłuszczowa technologia jest oparta o wysokotemperaturowy termoobieg. Urządzenie może pracować wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do zwykłego gniazdka na 230V. Posiada zaprogramowany komputer z bazą produktów, przez co nie wymaga regulowania temperatur. Samodzielnie kontroluje czas przygotowania, dzięki czemu minimalizujemy możliwość wystąpienia błędu ludzkiego. Zużycie energii jest do 90 proc. niższe, niż przy standardowych urządzeniach. Zawsze gotowe do pracy, szybkie, niezawodne.
     
  Kategoria: URZĄDZENIA GASTRONOMICZNE
PIEKARNICZY PIEC SKLEPOWY GALA 35
Pro Ascobloc Sp. z o.o.

Gala 35 to najmniejszy z serii pieców sklepowych Debag, idealny do szybkich przekąsek. Kompaktowa budowa gwarantuje perfekcyjne wyniki pieczenia oraz stanowi udany kompromis pomiędzy wykorzystaniem powierzchni wypiekowej w stosunku do powierzchni całkowitej. Piec zużywa minimalną ilość energii, jest bardzo ekonomiczny, zasilany prądem 230 V. Prosta obsługa poprzez m.in. wybór uprzednio zaprogramowanego programu wypiekowego zapewnia ergonomię pracy. Do wyboru sterowanie manualne lub elektroniczne. Elegancki wygląd panelu sterowania, zaokrąglone krawędzie oraz wykonanie ze stali nierdzewnej zapewniają łatwość w utrzymaniu czystości. Doskonale sprawdza się na stacjach benzynowych, w kawiarenkach, sklepach, małych cukierniach.
     
  Kategoria: PROJEKTY I WYPOSAŻENIE WNĘTRZ SKLEPOWYCH
PANELE WINYLOWE LVT AMTICO SIGNATURE
Carpet Studio Sp. z o.o.

Panele winylowe LVT Signature firmy Amtico to kolekcja, w której dostępnych jest aż 188 wzorów, począwszy od drewna poprzez kamień, kończąc na abstrakcji. Całkowita grubość produktu to 2,5 mm, unikalna warstwa ścieralna wynosi 1 mm. Produkt znajduje szerokie zastosowanie na rynku retail, czego dowodzi ogromna ilość realizacji w Europie i na świecie przez znane sieci handlowe. Amtico Signature spełnia również wszystkie wymogi dla restauracji, biur oraz innych ogólnodostępnych przestrzeni. Szeroka gama rozmiarów oraz najwyższej jakości materiały użyte podczas produkcji to kolejne zaletę wyrobu. Kolekcja Amtico Signature daje możliwość zaprojektowania własnego wzoru i sposobu ułożenia paneli.
     
  Kategoria: PROJEKTY I WYPOSAŻENIE WNĘTRZ SKLEPOWYCH
BAKE OFF 2.0
Wanzl Sp. z o.o.

BakeOff 2.0 jest modułowym systemem, służącym do ekspozycji świeżego pieczywa i wyrobów cukierniczych. Generacja 2.0 to dowolnie konfigurowalne moduły z czterema poziomami, z których każdy można dodatkowo podzielić na sekcje. Zastosowanie giętego szkła zapewnia gwarantuje doskonałą widoczność eksponowanych produktów. Moduł z funkcją chłodzenia idealnie nadaje się do sprzedaży krzyżowej (cross selling) zimnych napojów, kanapek czy przekąsek. System można zintegrować z urządzeniem do krojenia pieczywa. Załadunek pieczywa i czyszczenie BakeOff 2.0 odbywa się łatwo i wygodnie. Dzięki modułowej konstrukcji oraz licznym wariantom i opcjom kolorystycznym BakeOff 2.0 dopasowuje się do potrzeb i wymogów sklepu. System spełnia najnowsze normy w zakresie higieny produktów żywnościowych. Elementy elektryczne, bezpieczeństwo oraz aspekty higieniczne zostały sprawdzone i atestowane przez TUV SUD.
     
  Kategoria: USŁUGI
CLEANPART 
Wanzl Sp. z o.o.

CLEANpart to nowa usługa czyszczenia sklepów, obejmująca szereg czynności odkażania i mycia wykonywanych specjalistycznym sprzętem. Proces jest bezpieczny i ekologiczny, nie wymaga stosowania środków chemicznych, prowadzony jest wyłącznie z użyciem wody i pary wodnej. Zakres usługi CLEANpart jest bardzo szeroki, obejmuje m.in. odkażanie wózków sklepowych i koszyków, czyszczenie i regenerację regałów sklepowych, boksów kasowych, systemów wejściowych itp. CLEANapart to także rozbrajanie bomb biologicznych (śmietniki, wiaty śmietnikowe); oczyszczanie elewacji i ścian z grafitti, plakatów, naklejek; skuteczne czyszczenie powierzchni, usuwanie przyklejonych gum do żucia z chodników etc., a także czyszczenie kostki brukowej, rewitalizacja podłóg i posadzek.
     
  Kategoria: OCHRONA I SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ
BRAMKI ANTYKRADZIEŻOWE SMART RFID
Smart Technology Group Sp. z o.o.

Bramki Smart RFID oferowane są w trzech formach: jako tradycyjne bramki skrzydłowe, panele podwieszane pod sufitem, maty montowane w podłodze. Zadaniem bramek Smart RFID jest kontrola wynoszonych produktów ze sklepu. Przy przejściu przez bramkę, sprawdzane jest, czy dane produkty zostały zakupione. Dzięki tagom (identyfikatorom) informacja zostaje odczytana, a następnie sprawdzona w bazie danych. Tagi mogą być ukryte w klipsach antykradzieżowych, mogą też być naklejką na etykiecie czy częścią metki wszytej w ubranie.
     
  Kategoria: LOGISTYKA I MAGAZYN
CZYTNIK MASTER 01 I ANTENY SMART RFID
Smart Technology Group Sp. z o.o.

Produkt umożliwia tworzenie portali, które umieszczone w dokach bądź pomiędzy strefami magazynu pozwalają na identyfikację wszystkich produktów na palecie jednocześnie. Czytnik Master umożliwia identyfikację do 350 elementów w ciągu sekundy i z odległości kilku/kilkunastu metrów. Produkty Smart RFID pozwalają na kontrolę przepływu materiałów i aktywów w łańcuchu dostaw. Smart RFID pozwala również na zmniejszenie strat, związanych z kradzieżą oraz unikanie pomyłek związanych z błędnym załadunkiem lub wysyłką. Zastosowanie produktów Smart RFID w logistyce i łańcuchu dostaw pozwala na zapobieganie stratom oraz generuje oszczędności czasu i zasobów.